Začíname o 20.00 hod.

Významný míľnik

(Španielsko, 11 min, The Great Milestone, ES, 2020)

Animovaný film režiséra Ignasia Lópeza Fàbregasa o zámožnom horolezcovi a jeho žene, ktorú už nudí čakanie na návrat manžela z jeho horských avantúr, preto sa vydá na vlastné dobrodružstvo.


Na vlastný pohon cez Alpy

(BIKE2BOAT ALPS, Nemecko, 28 min, 2021, r. Olaf Obsommer)

Klimaticky neutrálna cesta na bicykli a kajaku cez Alpy. Štyria kajakári Olaf Obsommer, Jens Klatt, Adrian Mattern a Bren Orton sa na bicykloch vydali za alpskými prírodnými skvostami a rýchle jazdy na divokých riekach boli už len čerešničkou na torte.


Vylez z karantény

(Lock Down Rock Up, Veľká Británia, 11 min, 2020, r. Nico Hambleton)

Jerome Mowat nás prevedie výzvami, ktorým čelil ako záchranár v prvej línii na začiatku globálnej pandémie, a lezením, ktoré bolo preňho únikom pred každodennou realitou.


Potulky v oblakoch

(Nubivagant, USA, 15 min, 2019, r. Jacob Kupferman)

Jedna cesta a jeden horolezecký cieľ – ako prví voľne preliezť cestu Nubivagant na 455 m vysokej skalnej veži Pico Cão Grande na africkom súostroví Svätý Tomáš a Princov ostrov.


Metanoia

(Rakúsko, 22 min, 2020, r. Flo Gassner, Paul Schweller)

Tesne pred tým, ako sa v Európe začnú v marci 2020 postupne zavádzať cestovné obmedzenia, sa chalani z Mountain Tribe vydávajú na skialpinistické dobrodružstvo do Ötztalských Álp. Pandemická situácia sa však zhoršuje rýchlejšie, než sa očakávalo. Celé údolie Ötztal je uzavreté a návrat domov otázny.